Telephone
E-mail
Get Offer

Okullarda Akustik Düzenleme

  1. Home
  2. Blog
  3. Okullarda Akustik Düzenleme

20 août 2020

esk-banner

Malheureusement, il n’est pas disponible dans cette langue, vous pouvez accéder à notre article dans nos autres langues par le haut.

Sınıf gürültüsü, teneffüs karmaşası veya ders işleme her biri okulda ayrı gürültü kaynağıdır. Bu sesler okulun bir parçası olduğundan, gürültünün önüne geçilmez. Ancak zayıf akustik, ses problemlerinden rahatsız olma olasılığını yüzde 32 oranında arttırdığından, gürültü sorununu yüksek oranda ortadan kaldırmak mümkün.

Aşırı gürültü ve ses yankılanması nedeniyle okul binası içindeki konuşmaların yaklaşık yüzde 30’unun anlaşılmasında zorluk yaşadığı  araştırmalarda ortaya koyulmuştur. Ayrıca bu sesler öğrenme ve odaklanma açısından büyük problemler yaratır. Bu sorunları ortadan kaldırmanın çözümü ise akustik düzenlemedir.

Herhangi bir sınıf gürültüsü ortalama 65 desibel (dBs)  olarak belirlenmiştir. Bu seviye de uzun süre kalmak psikolojik ve bedensel olarak kişileri zorlayabilir. Bu sebeple performans standartları, akustik prensipler, iyi tasarım uygulamaları, hesaplama prosedürleri sonucu akustik düzenleme okul ortamında çalışanlar ve öğrenciler için rahatlatıcı olacaktır.

Başarılı bir akustik düzenleme sonucunda rahatsızlık verici sesler azaltılarak, ortamdaki ses akışı düzenlenebilir. Bu sayede öğrenci ve öğretmenler üzerinde stres seviyesi düşerek akademik başarı seviyesinde artış görülmesi sağlanır ve eğitim kurumlarında başarı oranlarını arttırılabilir.


Öne Çıkan Yazılar

Bon et mauvais en isolation phonique

Les bonnes et mauvaises pratiques en matière d’isolation phonique affectent le taux de transmission du son. L’isolation phonique est basée...

Comment faire une pièce insonorisée?

Afin de créer une pièce insonorisée, un travail professionnel peut être obtenu en utilisant des matériaux à faible coût, ainsi […]...

Comment isoler le son au plafond?

Afin de réaliser une isolation acoustique au plafond, il est nécessaire d’utiliser un matériau isolant adapté aux caractéristiques de l’en...

Formulaire de demande d'informations

Vous pouvez remplir le formulaire pour obtenir plus d'informations sur nos produits.

    Formulaire de demande d'informations