Yangın Dayanımlı Ürünler

İç mekanlarda yangına dayanımlı ürünlerin kullanımı, mekanlarda bulunan insanların sağlığı ve güvenliği için son derece önemlidir. Firmamız bu bilinçle hareket ederek yangın dayanımlı akustik ve dekoratif panellerin üretimine önem vermektedir. Kullanmakta olduğumuz tüm hammaddelerde ve bunların üzerinde yapılan uygulamalarda, yangın dayanımı sağlayabilmekteyiz. Dünya standartları ve yönetmeliklerle belirlenen yangın standartlarına uygun ürünleri, hem yurt içinden hem de yurt dışından temin ederek, sonrasında bu ürünleri iç mekanlar için uygun akustik ve dekoratif ürünler haline getirerek müşterilemizin kullanımına sunuyoruz. Sağladığımız yangın geciktiricili sınıflar aşağıdaki gibidir.

Akustik Ahşap Paneller: B s1 d0, B s2 d0, A1 s1 d0, A2 s1 d0, D s2 d0

  • Kullandığımız yangına dayanımlı ham MDF ve kaplamalı MDF plakalar bu yangın sınıflarına sahiptir. Bunun yanısıra MDF üzerinde yapılan ahşap kaplamalarda yangın dayanımlı cila kullanarak istenen yangın sınıfını sağlayabiliyoruz. Yangına dayanımlı ham MDF üzerine uygulanan lake boyalı ürünlerde de yangın geciktiricili boya kullanabiliyoruz.

Akustik Kumaş Paneller: B s1 d0, B s2 d0

  • A1 sınıfında olan camyünü üzerine, yanmaz iplikten üretilen akustik kumaş uygulayarak ve kullanılan tüm yapıştırıcılarda yangın geciktiricili kimyasallar kullanarak gerekli yangın sınıfını sağlayabiliyoruz.

 

Linear Ahşap Paneller: B s1 d0, B s2 d0, A1 s1 d0, A2 s1 d0, D s2 d0

Mikro Perfore Akustik Ahşap Paneller: B s1 d0, B s2 d0, A1 s1 d0, A2 s1 d0, D s2 d0

Akustik Hareketli Bölme Duvar Panelleri: B s1 d0, B s2 d0, A1 s1 d0, A2 s1 d0, D s2 d0

Dekoratif Ahşap Paneller: B s1 d0, B s2 d0, A1 s1 d0, A2 s1 d0, D s2 d0

  • Akustik ahşap panellerde olduğu gibi, yukarıdaki 4 ürünümüz de yangına dayanımlı ham MDF ve kaplamalı MDF plakalar belirtilen bu yangın sınıflarına sahiptir. Bunun yanısıra MDF üzerinde yapılan ahşap kaplamalarda yangın dayanımlı cila kullanarak istenen yangın sınıfını sağlayabiliyoruz. Yangına dayanımlı ham MDF üzerine uygulanan lake boyalı ürünlerde de yangın geciktiricili boya kullanabiliyoruz.

Koltuk: B sınıfı

Akustik Karo Halı: Bfl – s1

Yangın dayanımına sahip olan ürünleri, Kastamonu Entegre, Yıldız Entegre, Egger, Finsa, Kronospan, Spanolux gibi ulusal ve uluslararası üretivilerden temine etmekteyiz.