Restoran ve Kafe Akustiği

Restoran ve Kafe Akustiği

Son yıllarda gittiğiniz modern ve lüks restoranlardaki gürültü dikkatinizi çekiyor mu? Eşinizle romantik bir akşam yemeğine çıktığınızı, uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızla bir dost sohbeti için buluştuğunuzu ya da iş toplantınızı öğle yemeği eşliğinde yapmak isteğinizi düşünün. Ortamdaki kalabalıktan kaynaklı ya da caddeden gelen trafik ve korna sesleri eşliğinde karşınızdaki kişiyle rahat diyalog kurabildiğinize, sesinizi yükseltmedenduyurabildiğinize ve en önemlisi kendinizi rahat ve huzurlu hissettiğinize emin misiniz?

Değişen mimari stille birlikte tahta masalar, taş tezgahlar, yüksek tavanlar, açık mutfaklar gürültüyü beraberinde getirdi. Hatta birçok restoranın yasaların ve yönetmeliklerin belirlediği 85 desibel sınırının üstüne çıktığı ve sağlığa zarar verdiği biliniyor.

Peki, bu rahatsız edici istenmeyen gürültüden kurtulmak zor mu? Tabii ki hayır! Restoranlardaki mimari akustiği dengelemek ve müşterilerin gürültüden rahatsız olmalarını engellemek için Akustik Ahşap, Akustik Kumaş ve Akustik Baffle Panellerimizle şık ve modern çözümler üretiyoruz. Ünlü Tv Programcısı ve Köşe Yazarı Vedat Milör, Hürriyet Gazetesinde yayınlanan ‘Kafa Çatlatan Lokantalar’ başlıklı son yazısında bu konuya dikkat çekerek müthiş bir farkındalık sağlamıştır. Yazıyı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yazı Başlıkları

Diğer Yazılar